| eusebiu27 a întrebat:

imi puteti spune cat dureaza scoala de soferi? Cate saptamani? Si cateva sfaturi despre cum sa ai succes la examen

Răspuns Apreciat de Editori
| LenoreVoldaren a răspuns:

Păi depinde. Unii o termină în 3 săptămâni, alții în aproape un an. Și asta depinde de tine în primul rând, de ritmul tău, de cât de bine înveți, dar și de programul instructorului. Deci nu este o durată exactă. Maximul este un an și dacă într-un an nu ai reușit să termini școala (asta însemnând traseul luat, deci permis luat) atunci va trebui să mai plătești încă o dată școlarizarea pe un an (asta dacă tot vrei să iei permisul).
Iar ca sfaturi, pentru sală "mănâncă pe pâine" cartea de legislație, că doar făcând moca pe chestionare n-o să te ajute și o s-o dai în bară și numai pierzi timpul. Pentru traseu, fii foarte atent la orele de condus, n-o lua ca pe o distracție și responsabilizează-te chiar dacă ai pe cineva în dreapta care mereu te poate ajuta, fă-te că nu e acolo și concentrează-te. În ziua examenului lasă emoțiile de-o parte, mănâncă bine dimineața (o să ai nevoie) și ai încredere în tine.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Pt cineva care nu a condus si nu stie nici legislatie rutiera in jur de o luna jumate numai sa-i iasa bine examenele. Platind din greu si facand chestionare in e-drpciv.ro iar pentru parliti poate dura 6 luni