| Puffy93 a întrebat:

Imi spuneti va rog si mie daca pot pune gentile astea : http://www.pieseauto.ro/jante-aliaj-13/ats/4x100/jante-a ts-classic-7x13-jante-aliaj-13-1041738662.html pe un cielo din 96, ale mele sunt pe 13" si astea la fel, si in talon scrie ca pot pune doar pe 13", difera putin latimea, credeti ca o sa am probleme daca nu corespund exact cu cele care sunt mentionate in cartea de identitate a masinii desii sunt tot pe 13? :))))

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Pe mine în mai bine de 6 ani, nu m-a căutat nimeni la roți, dar le poți omologa. Oricum, nu asta este problema, degeaba le poți omologa, dacă există riscul să fie prea late, adică să frece de aripi și să-ți taie cauciucurile la primul viraj sau la primul dâmb.

| Myfriend a răspuns:

Eu cred ca nu. Oricum, trebuie sa faci ceva grav ca sa te "puricheze" chiar asa politia. Cum ii lasa pe aia cu foli pe stopuri, ar trebui sa te lase si pe tine... Ai grija ca s-ar putea sa iti mareasca consumul la masina.

| Puffy93 explică:

Mersi mult fratilor. Am sa ma mai interesez mai mult si probabil am sa pun unele mai mari, am sa merg la cei de la RAR sa vad ce zic.