| anonim_4396 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine am o problema cu bicicleta a inceput sa scartaie suspensia de la cadru si nu stiu ce sa fac sa nu mai faca asa! Ms mult

Răspuns Câştigător
| 9gygy a răspuns:

E preferabil sa o ungi cu ulei. Vaselina nu patrunde intre garnituri si nu cred ca o sa te apuci tu sa desfaci suruburile ca sa dai cu vaselina. Eu o ung o data la 2-3 saptamani si nu aud "scartaieli".

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Dai cu vaselina cu silicon nu cu vaselina simpla in nici un caz si eventual si putin ulei inainte sa ii dai cu vaselina!

| darrio2007 a răspuns:

Da-i cu putina vaselina.

| theboywithdog a răspuns:

Asa face ea ca sa pari mai smecher. Vorbesc serios. Asa e facuta si a mea face la fel e facuta pentru curse.

| sorin_3963 a răspuns:

Baga ulei sau vaselina

| Paul7419_6421 a răspuns:

Mai destrange-o putin sau unge-o cu ulei de masina daca ai sau cu vazelina cum a spus si darrio2007. Funda?