| FrancezuRN a întrebat:

mâine plătesc școala de șoferi și îmi c-am este frică de traseu,(examenul auto) toată lumea îmi spune că nu pot lua permisul fără șpagă, și nu știu ce să fac să dau bani din prima sau sa încerc fără, c-am sunt in dubii deoarece sunt și de etnie romă și na. cei din București, unde Spune-ți să dau traseul, in parcul Carol sau București noi,,? dau fundă!

4 răspunsuri:
| darkcynical232 a răspuns:

In Carol
Incearca mai intai fara bani. Daca vei reusi fara bani vei avea satisfactia mai mare. (Plus vei incerca sa inveti sa conduci ok si sigur)
Iar cand iti stabilesti orele, lasa macar 6 inainte de traseu (sau mai platesti pentru cateva ore in plus). Eu am reusit sa il iau din prima ...chiar daca am avut destule momente "penibile" in timp ce invatam
Pentru sala iti recomand sa descarci app drpciv din magazin play (iconita e steagul european cu RO in centru). Este o aplicatie superba care m-a ajutat foarte mult anul trecut.

| WAYNEZ a răspuns:

Salutare! Trebuie sa fi atent la tot ce in jurul tau.Acorda prioritate masinilor si pietonilor care au acest drept.Permisul ti-l iei atunci cand esti pregatit si reusesti sa-ti stapanesti emotiile.Roaga-te ca la traseu sa fi in prima, a doua sau cel mult in a treia serie de examinare.Asteptarea nu va fi lunga si nu o sa te acumulezi oboseala si plictiseala in plus cat astepti.In seria in care intri, e mai bine sa fi mai intai examinat, apoi martor decat invers. Daca esti mai intai canditat, vei face la examen ceea ce stii. Daca e sa fi mai intai martor, s-ar putea ca parcursul si rezultatul examenului tau sa fie influentat un pic si de rezultatul celui la care ai fost martor inainte.Traseul de la Parcul Carol e cel mai bun de pregatire pentru viitorii soferi pentru ca ai de toate acolo:rampe, linii de tramvai, limitari de viteza.

| 06072016 a răspuns:

Și ce dacă ești de etnie romă? Dacă știi tot ce trebuie să știi o să iei examenul din prima! După se miră lumea de ce sunt atâtea accidente, dacă înveți nu văd rostul şpăgii!

| Rafasmecher a răspuns:

Parcul Carol iti urez succes