| mtrix a întrebat:

Merita sa cumperi o masina cu volan pe dreapta, iar apoi sa il muti pe stanga, se spune ca e cu mult mai avantajos ca pret, dar nu stiu cat de sigur e?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| erfweeagedg a răspuns:

Păi fă și tu un calcul: Cumperi mașină din Anglia cu 2000 de lire, mai dai 5-600 de lire la transport să ți-o aducă acasă, plus 1500 de euro ca să-i faci conversia (mutarea volanului de pe partea dreaptă pe partea stângă) pentru că acesta e prețul pentru conversie în majoritatea service-urilor la noi, iar în final ajungi cam la 4500 de euro... După asta, faci un calcul ca să vezi cât te-ar costa mașina care vrei să o iei cu volan pe dreapta, cât te-ar costa așa cum e ea din fabrică, adică cu volan normal, pe partea stângă iar dacă va depăși prețul celei pentru care vrei să-i faci conversie, înseamnă că afacerea rentează. Sper că te-ai lămurit.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigura ca masina originala nu are cum sa fie ca in final e doar o carpeala

| nicusor222 a răspuns:

Salut barosane. In primul rand nu stiu ce masina ai sau daca nu ce vrei sa iti cumperi. Iti spun in felul urmator. Am un prieten care a cumparat un BMW seria 5 din Anglia 5.000 euro. A mers frumos cu el sa un mecanic, cred ca e cel mai bun din orasul meu... nu reprezentanta doamne fereste. A gasit acolo la dezmembrari o masina identica, a platit 1.000 euro. Baietii s-au apucat de treaba sa mute bordul etc. A trecut 1 an de atunci. Daca nu spui ce schimbari ai facut nu stie nimeni. Masina fara probleme merge din toate punvtele de vedere si fara probleme. Se merita zic eu.
Dar nu te duce la "carpaci ".
Acuma depinde si ce masina te incanta.
Nu uita sa iei o masina care sa o gasesti si in dezmembrari ca dupa nu gasesti sau chiar daca sa ai de unde alege. Ca nu toate sunt bune si in dezmembrari. Te salut.
Ai grije de tine si succes daca te apuci de treaba.