| Denis_Denis_1999_RGmW a întrebat:

Sunt deținătorul unui Mercedes Benz 190d din 1991 cu un motor de 2, 0d, 75 cp, as dori peste cativa ani sa il înscriu ca vehicul istoric, întrebarea mea este: Pot monta pe masina o suspensie prin intermediul căreia sa cobor masina mai jos sau sa ii modific jantele deoarece nu ma pot conecta pe site-ul celor de la Retromobil pentru a citi regulamentul.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Atestarea se face la RAR, si din cate am observat, unii trec cu masini ciobanite/tunate necorespunzator fata de anul fabricatiei.
Sfatul meu este sa pui suspensie omologata RAR, si sa te faci ca ploua/te interesezi dinainte daca este important aspectul asta (garda la sol).

1 răspuns:
| Vladut2000L a răspuns:

Asta e numarul de telefon de la retromobil si ora cand sa ii suni 0744 491 125 (L-V 19:00-20:00) iti spun ei toate detaliile.