| adryan12233 a întrebat:

tocmai ce am terminat orele de condus si vreau sa imi finalizez dosasul. Imi spuneti va rog daca pot da sala in aceiasi zi in care depun dosarul sau trebuie sa stept o perioada te timp.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am luat permisul in 2011, si atunci nu se facea programare la sala, cel putin nu in judetul meu.
Am fost trecut pe o lista de dimineata (pe la 6), am primit numar de ordine, iar dupa acel numar, am intrat sa-mi pun dosarul. Atunci iti face si poza, si te programau la oras.
Apoi, in aceeasi zi, se facea o coada (mult mai mica laughing ), pentru a intra la sala. Deci eu am dat sala in aceeasi zi in care mi-am pus dosarul.
Dupa un timp, a inceput sa se dea sala doar miercurea, si parca vinerea, iar in prezent, din cate stiu, se da doar cu programare.
Depinde de fiecare judet, chestiile astea se organizeaza in functie de numarul solicitarilor.