| Drîgă_Andrey_2000 a întrebat:

Salut TPU, vin cu o problema mare!
Am mers azi cu masina si am sesizat ca se accelera singura, dupa 2 min de mers cu masina a inceput sa se accelereze la maxim si i-am oprit contactul, masina s-a oprit si invarte dar nu mai porneste! Ce trebuie sa schimb, e46 318d 2002?
Mentionez ca mirosea putin a ars in mașina dupa ce am oprit-o.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cel mai probabil turbosuflanta. Însă orice am zice sunt doar presupuneri happy

Răspuns utilizator avertizat
| DjSannan a răspuns:

Este întotdeauna important să ne asigurăm că mașinile noastre sunt în siguranță și că ne putem baza pe ele.

Este dificil să-ți dau o recomandare exactă fără să știu mai multe detalii. Problema ta ar putea fi cauzată de o varietate de lucruri, de la un senzor defect la un defect al motorului. În orice caz, ar fi recomandabil să mergi la un mecanic profesionist pentru a diagnostica și a repara problema. Este posibil să fie necesar să înlocuiești unele componente sau să efectuezi reparații majore.

Daca a mirosit a ceva ars poate fi un semnal de alarmă și ar trebui luat în serios. Asigură-te că mașina ta este în siguranță înainte de a o conduce din nou.

| MihailVeteranu a răspuns:

Mergi domne cu ea la service ești pericol public in trafic.