| aBsoLute a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un atv quad 125 cm cu un motor licentiat Yamaha sau honda! Si un stiu cum se face rodaju ce ulei se baga si unde se afla limitatoru! Va rog mult! multumesc dau funda!

Răspuns Câştigător
| FreezeVasi a răspuns:

Banuiesc ca e vorba de un chinezesc. Pai in primul rand rodajul il poti face in cateva zile, trebuie doar sa nu il fortezi, sa-l lasi mai usurel, uleiul ti-l recomanda vanzatorul sau te poti interesa la un magazin specializat. In general limitatorul este doar un surub in spatele acceleratiei care nu-i permite sa se deschida complet dar in unele cazuri se gaseste in cdi, deci este limitat electronic, solutia cea mai simpla este sa cumperi un cdi racing, este destul de ieftin si o sa ai performante marite, numai bine.