| Fl0rYYnUtzz a întrebat:

Salut tupu! Am un scuter piaggio nrg mc1 dar nu mai trage il accelerez la maxim dar nu depaseste 10-15 km h apropo nu porneste deloc daca ai pun toba...mentionez ca nu e infundata.
Scuterul mergea foarte bine cand l-am loat.Am facut in 4 luni 5. 000km destul de mult...Nu reusesc sa imi dau seama ce are de nu mai fuge ca inainte are 120km h dar se ducea doar 100kmh destul de bine.Ce poate avea

11 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Schimba-i cauciucurile rolling on the floor

| Master1ro a răspuns:

Salut
Ai verificat carburatorul, filtrul de aer, bujie, fisa?

| KaPy2 a răspuns:

Sfatul meu este urmator
Segmenteazalwinking, daca nu ai compresie cand dai la peda sunt segmentiwinking, funda?

| KaPy2 a răspuns:

Poate ai probleme la variatoare verifica, dar te sfatuiesc sa te duci la un mecanic sa vada cum si ce felwinking

| KaPy2 a răspuns:

Eu pun pariu ca sunt segmentiwinking
Daca ai pornirea proasta segmenti sunt de vina altceva nu are poti sai pai tot nou pe scuter in afara de setmotor tot asa va mergewinking

| Mariussss14 a răspuns:

Curata carburatorul, rezervorul, bujia si schimba setu la motor

| Bogdan_Badescu_1987 a răspuns:

Vinde-l si gata...

| Fl0rYYnUtzz explică:

Da am verificat si totul e inregula.Va rog dati-mi un sfat

| Fl0rYYnUtzz explică:

Are compresie

| Fl0rYYnUtzz explică:

Ce e de facut chiar nu stie nimeni dau funda

| Fl0rYYnUtzz explică:

Ma Kapy2 nu intelegi ca porneste la prima apasare de buton