| salamior a întrebat:

Salut, un motor Yamaha r125 care trebuie schimbat motoru.
Am găsit alt motor bun, pe care l am cumpărat.
O sa mi pun acel motor, dar cum fac cu actele sa l pun in talon si carte iar?
Ce acte imi trebuie de le motoru nou?
Proprietarul are actele dar vrea sa păstreze cadrul cu acte sa l vinda.
Sa fac o hârtie cu el la notar si sa mi dea o copie dupa acte?

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Da o declaratie la notar csa ti-a vandut motorul cu seria...te programezi telefonic la RAR cu motorul cumparat montat pe ea si-l iei si pe celalalt cu tine.cel putin asa era mai demult, dar intrebi la telefon cand te programezi.