| CiprianGavrila a întrebat:

Vreau sa dau examenul de verificare a cunostintelor (cu 15 intrebari) pentru a-mi redobandi permisul de conducere suspendat pentru 90 de zile. Am fost la politie si mi s-a spus ca trebuie sa am dosarul de examinare de la scoala de soferi, dar acel dosar a fost depus la politie cand am obtinut prima oara permisul in 2013 (ceea ce inseamna ca nu-l mai am).
Pana la urma de ce documente am nevoie pentru a sustine examenul si unde trebuie sa ma programez? (la ghiseu sau direct la sala unde se sustine examenul?)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nevoie de nici un dosar pentru aceasta examinare, doar de actul de identitate, dovada primita la retinerea/predarea permisului. Vei spune ca examinarea este pentru reducerea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce.