| Cucoanes_Petrut_2000 a întrebat:

Salut, vreau sa iau categoria A2 in Romania pentru ca am facut 18 ani recent si sunt in Marea Britanie dar aici se poate da A2 la 19 ani. Intrebarea este stie careva daca dau A2 in Romania pot conduce si in Marea Britanie?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca statul, respectiv legislatia rutiera din statul in care ai domiciliul sau rezidenta, nu iti permite sa conduci un anume tip de autovehicul decat la implinirea varstei de 19 ani, cum ai crede ca poti conduce cu permisul romanesc?!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Respecti legislatia din tara in care esti

| Alexandru250201 a răspuns:

Nu poti