| CEAncLAS a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o masina inmatriculata in Romania, va rog frumos sa'mi ziceti ce acte si ce trebuie sa fac ca sa o trec pe numele meu.ms

Răspuns Câştigător
| tudorviorel a răspuns:

In primul rind verifica daca are taxa de mediu platita si nerecuperata apoi faci identificare RAR care costa in jur de 100ron taxa pentru certificat care o platesti la CEC in jur de 45 ron taxa pentru nr 40 RON SAU 80 PREFERENTIALE RCA pe cel pitin 6 luni 150 ron pentru un motor 1.6

2 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Asigurare, taxa de mediu daca nu e platita, iti platesti numerele si mai e o taxa nu mai stiu exact cum se numeste.

| m4rioMix a răspuns:

ASTA NU TE VA AJUTA DAR ARUNCA O PRIVIRE http://www.4tuning.ro/......17974.html