| LucaAka47 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi spuneti si mie cum ati invatat pentru examen scoala de soferi, cum ati invatat voi pentru sala. Eu acu 2 ani am vrut sa intru in scoala de soferi, am invatat, faceam ceva chestionare dar m-am lasat, nu am mai intrat, acu am intrat, mai am putin si imi da dosarul si nu-mi intra nimic in cap. Am uitat si chestionarele facute, am mai citit din legislatie dar nimic, vreau si eu un site bun sa invat, sa ma indrumati spre ceva bun de a invata, dau funda cine imi raspunde!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, tu nu ai facut ce trebuie, de aceea nu ai reusit sa retii nimic si nici sa intelegi, fiindca NU inveti chestionarele intai, ci Legile si Legislatia rutiera ca s aintelegi ce se intampla pe sosea de ce se da prioritate in anumite cazuri, cum este corect sa faci anumite manevre samd.

Nu poti raspunde la chestionare cu asemenea intrabari daca nu ai habar ce scrie in lege si legislatie.

Prima oara se invata LEGISLATIA RUTIERA, din scoarta in scoarta si dupa invatarea ei vei fii capabil sa raspunzi corect la toate intrebarile din chestionare si evident vei lua examenul de conducere.
Succes la invatat toata legislatia rutiera, ca examenul este ca si luat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am citit odată legislația apoi am făcut chestionare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe telefon poti descarca din Magazin Play aplicatia Scoala Rutiera - are o pictograma gri.
Succes!