| george26 a întrebat:

Vreau sa realizez o bicicleta chopper care sa arate cam asa:
http://www.bikeservice.cl/UploadImages/Productos/PRODUCT O_414.jpg

Problema este ca nu stiu de unde sa fac rost de roata spate si de o furca asa mare (sau cum pot modifica o furca normala sa arate asa?)

As mai avea cateva intrebari :
-Ce ar trebui sa stiu inante sa incep proiectul (detalii tehnice)?
-Ce marimi ar trebui sa am in vedere pentru a fi o bicicleta stabila si confortabil?
-Ce lant si frane ar trebui sa folosesc?

Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Era un site Lowrider.ro cu biciclete din astea, cauta pe okazii piese, franele ar trebui sa fie pe disc, lant normal, in rest nu mai stiu happy.

| SefuBanilor99 a răspuns:

Salut frate si eu vreau sa construiesc o bicicleta ca aceasta da yd de mess si ne unim mintile si caut eu niste schite belea yd laurlaur520