| Nicusor_Colea_2000 a întrebat:

Salutare!
Am revenit cu o problema la A6.
Nu imi indică acul la motorină, am verificat sonda litrometrică si nu are nici o problema, asta am luat altă pompă, tot nu merge.
Iar pe asta veche am testat-o pe a6-le unui prieten si lui ii merge.
Un electrician mi-a spus ca doar sonda litrometrică (plutitorul) poate fi problema altceva nu, dar se pare că nu e asa.
Are cineva idee ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate fi instalatia electrica sau ceasurile defecte.
Mergi la o diagnoza pentru test ceasuri si citirea valorii date de sonda. Ai putea chiar sa gasesti eroare de circuit deschis pe sonda, daca e defect cablajul pe undeva.
Sau s-ar putea sa gasesti in parametri valoarea corecta data de sonda, deci problema sa fie in ceasuri.
Si zi-i electricianului sa se apuce de o meserie mai pe intelesul lui.

1 răspuns:
| IceRope a răspuns:

Un fir întrerupt sau cu ușoară punere la masă, siguranță arsă, ceas indicator defect, etc. Caută un electrician bun.