| CbtRaduRO a întrebat:

Salutare.
Am un a4, 2014 -177hp automat.
Și de ieri am un sunet ciudat în momentul când accelerez..Se aude ca un suierat, nu este ascuțit. Este ca si cum aș avea un cauciuc moale sau ca si cum as avea puțin geamul deschis.
Problemă este că am impresia că se aude din spate.Se aude din momentul în care încep să accelerez și când calc frâna de la viteză mare pana pe la 70-80.
Cutia schimbă perfect și nu are probleme.
Imi puteti da niște păreri? A apărut deodată sunetul.
Acuma, nu stiu sigur dar am impresia că simt in podea un fel de vibrație la viteze mai mari

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo in servis

| Nick007e a răspuns:

Poate fi de la rulmentul de presiune la placa de ambreiaj