| sanboss a întrebat:

Salutare, am un atv de 125 cu rotie de 7, se poate pune pe el anvelope mai mari?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se pot pune anvelope mai inalte, dar cu acelasi diametru interior, 7".
O sa ai demarajul mai slab, dar daca e cu ambreaj centrifugal, n-o sa se simta foarte tare diferenta, si s-ar putea sa castigi viteza. Plecarea o sa fie mai grea.

1 răspuns:
| 13 a răspuns:

Da, se pot. Doar sa fie diamentrul de 7. Latimea cauciucului si inaltimea lui poate sa difere doar sa nu iti frece in aparatoare sau in suspenzie.