| kynezu a întrebat:

Salutare..baetii care cunosc mecanica, imi ziceti si mie cum se numesc astea in romana? http://imageshack.us/photo/my-images/844/kgrhquoki8e2wb6 gqmlbnzm.jpg/ eu stiu ca in engleza le zice rear trailing arm bushes! Merci

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dracu' seamana cu un prasnel de invartit dar nu stiu ce este. La ce se foloseste? Glumesc! De fapt se numeste "HARDEN RUBBER" si este o piesa din ansamblul de suspensie al unei motocilete Honda. Nu stiu cum se numeste in romaneste. Arolul de a amortiza si a face legatura. Tot ce ai scris tu este denumirea ansamblului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

M-as bucura daca as sti ca esti mai bine. Cred ca ai fost bolnav si n-ai putut sa dai o funda. E semnul de multumire pe acest site.