| glorinel a întrebat:

Salutare baieti! De curand mi-am achizitionat o toyota aygo si vreau sa ii cumpar niste jante de vara, asa ca am inceput sa caut ceva frumos pe 14, dar totodata si lat, asa ca am gasit niste jante pe 195/45 j7. Problema este că nu știu dacă o să atingă de aripa sau de arc in momentul in care le voi monta. Nu știu exact ce model de janta este, ceva de la Brock Germany. Știe cumva cineva daca sunt șase să meargă pe mașina fără distanțiere?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista jante de vara? Stiam doar de caucioace de vara.

| sierra1 a răspuns:

Fă tu cum vrei dar iți recomand să RESPECTI ce scrie in CIV despre dimensiuni

| relian a răspuns:

Jante de vara laughing asta da, vezi vauta pentru fiecare anotimp sa fii la moda laughing

| Panamax a răspuns:

Daca sunt mai grele o sa faca 100km /h in 20 sec in loc de 15 si o sa-ti consume cat o masina adevarata.

| Whitesnake99 a răspuns:

Frate e Toyoya aygo nu pacalesti pe nimeni...n-o sa te duci la showuri de tuning. Respecta legea si pune ce scrie in carte, nu te juca cu directia si franarea masinii. Poti sa pui maxim 1 inch latimea jantei fata de stock cu aceleasi dimensiuni de cauciucuri omologate.

| NicuNicolae24 a răspuns:

Incearca pe https://www.janta.ro/wheelsportal/84677/start, e simplu sa gasesti jante pentru masina ta.