| Soldier92 a întrebat:

Daca duc o dacia la astia cu rabla si imi da tichet din ala, as putea sa il vand la o reprezentanta si cei de acolo sa imi dea banii pe el?

sau alta chestie, il vand la cineva care vrea sa isi cumpere masina noua? se mai poate face asta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-l vinzi doar la alta persoana fizica.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Programul rabla e mai sever acum.
Nu poti duce masina la casat, pana cand nu ai un client la voucher. Mai exact, dai anunt cu masina pentru rabla, te contacteaza cumparatorul (care vrea sa-si cumpere masina noua), stabiliti un pret, apoi mergeti la reprezentanta impreuna, unde prezinti actele rablei, si primesti o hartie cu care mergi la remat, sa predai masina. De la remat ii dai dovada casarii clientului, el iti da suma pentru care v-ati inteles, apoi isi cumpara masina noua.
Fara cumparator, nu poti face nimic, nu poti scoate voucher daca nu ai inscris rabla ta ca reducere la achizitionarea unei alte masini.