| anonim_4396 a întrebat:

Salutare grup, vin si eu cu o intrebare aici avand un subiect contradictoriu cu un prieten.
In intersectie cu sens giratoriu, daca giratoriul e cu 2 benzi si iesirea este doar cu o banda, prioritate are cel de pe banda 1, iar daca cel de pe banda 2 vrea sa intre trebuie sa acorde prioritate celui care e pe banda 1, corect? Sau gresesc eu?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel de pe banda 2 trebuie sa se incadreze si el pe banda 1, pentru a iesi din giratoriu. Deci trebuie sa acorde prioritate celui de pe banda 1.

Răspuns utilizator avertizat
| awspam a răspuns:

Sa zic sincer, nu te mai urca cu prietenul tau in masina, daca are permis si nu stie carte, mai bine mergi pe jos ca e mai sigur decat cu un prost

Răspuns utilizator avertizat