| Mihaita_Tudor_1999 a întrebat:

mai sunt cateva luni pana imi iau permisul si masina. 1.Am un buget de 8000 Euro pentru masina, si sunt intr-o mare dilema. Voi ce masina imi recomandati, vreau sa aiba motor 2.500 sau peste si de preferat cutie automata.Eu prefer BMW dar prietenii imi spun ca lor le place Audi. Astept parerea voastra, va rog sa va motivati raspunsul!
P.S : Nu vreau raspunsuri cu nu iti trebuie asa masina pentru inceput, etc

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aruncate la ce ai chef dar cu banii aia iti permiti o locuinta pentru tine, (dai un avans dupa aia platesti pe luna) care face cat bmw si audi asa ca gandeste-te. Masina in Romania e mai mult bataie de joc si o sa ajungi la vorba mea, daca erai in strainatate ziceai ca merita

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum iti ziceam si la cealalta intrebare, nu vad logica unui motor atat de mare pentru infrastructura din Romania. Singurul lucru de care te vei bucura vor fi taxele enorme si cam atat.

Oricum in 8000 euro si cutie automata si BMW / AUDI si motor asa mare slabe sanse sa gasesti o masina decenta.

Pe la Audi singurele modele cu motor de peste 2l sunt de la A6 in sus si nu le gasesti la 8000 euro la fel cum la BMW ar trebui sa iei una obosita rau de tot la bugetul ala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru motoare mari si cutii automate, eu as merge pe Mercedes, un E270-320.
Mi se par mult mai "de domn", decat hAudi sau 'bemve'.