| AlexRoKilla a întrebat:

Am un Golf 4, 1.9 TDI ALH (2001) si de o luna nu mai trage cum trebuie. In viteza a 4-a nu trec de 100km/h (acceleratia la podea), imi intra in Limp Mode. Pana acum am incercat sa rezolv singur problema: am schimbat toate furtunele de vacuum, EGR-ul curatat, am curatat valvele N75 si N18, de asemenea am condus cativa km cu mufa de la debitmetru (MAF) scoasa dar nu tragea mai deloc asa ca am pus-o la loc. Mai ramane de verificat turbina dar nu stiu cum si unde sa ma duc. Sunt din Suceava, stiti pe cineva priceput care poate sa imi verifice masina si sa imi spuna daca intr-adevar turbina e de vina? Stiu cativa "meseriasi" dar se pricep la stricat si l-a luat banii (unul din ei mi-a spus ca motorul e problema, nici nu i-am mai zis la revedere).

I-am facut o scanare cu Vag-com si mi-a dat urmatoarea eroare pe motor: 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

Numai bine!

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ai rezolvat cu limp? Si eu patesc sa imi intre in limp mode, dar foarte rar(passat 2002 101cp.).

| OldSoul a răspuns:

Http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17965/P1557/005463

Recomandarea mea ar fi sa faci o curatare si o reglare la turbina la cei ce se ocupa cu asa ceva.
Eventual da jos furtunul de la turbina si vezi daca are joc axul.