| RSfan a întrebat:

Am un scuter malaguti f10! De o bucata de vreme incoace,dupa ce il pornesc incepe sa se tureze singur la maxim,initial am pus problema pe seama surubului de reglaj relantiv care a fost improvizat,dar totusi am observat ca daca ii scot filtru de aer si presez un burete in loc se tureaza normal (la relantiv) insa,daca turez eu da sa se inece motoru.Ce credeti o fi filtru de aer de vina,acel surub improvizat sau,prin acea presare,misc ceva ce il face sa isi revina(si daca da, ce? )? Astept raspuns, dau funda
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Iti trage aer fals pe la colectorul de aer, controleaza-l, poate nu-i strans colierul sau poate-i taiat pe undeva!

http://www.ebay.it/......1646696426
Controleaza si racordul intre filtrul de aer si carburator, mai putin probabil, cu siguranta colectorul de aer!