| J0K3R a întrebat:

Sunt nou la categoria masini, scutere motoare... etc. Vreau sa "scartaie" rotile pe asfalt cand pun frana tare si ma duc tars.(Stiu stiu tocesc cauciucul dar vreau sa stiu cum fac asta). Trebuie sa incalzesc cauciucurile?(adica sa fac burnout)? Un prieten de al meu face asta imediat ce scoate scuterul din curte fara sa incalzeasca rotile. Va rog ajutor(dau funda).MS:X

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Il accelerezi din prima foarte tare, si daca scuterul are destula putere va scartaii, sau ti frana de fata trasa si accelerezi scuterul pe loc ca la burnout cum spui tu. O alta varianta este in mers sa pui frana de spate brusc. Toate astea iale ca pe niste informatii, nu iti recomand sa le inerci pentru ca ai toate sansele sa iti rupi gatu!

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ca să poți face lucrul ăsta, trebuie în primul rând să ai frânele bune. Mă îndoiesc că ai ABS la scuter, deci în mod sigur nu ai frânele în regulă.

| Downhillboy a răspuns:

Nu toate caucucurile scartie.depinde de fiecare cauciuc in parte si de felul asfaltului pe care pui frana

| J0K3R explică:

AanDRY e sucter straight face si FurtunaDiesel pun frana brusc pe spate dar nu se aude... sad

| AanDRY a răspuns:

Foloseste frana de mana la masina