| DumitruDaniel a întrebat:

Salutare tuturor!
Am inceput de ceva vreme orele de condus
Pro:
1-Mentin Directia
2-Calm(Ambreiaj-Acceleratie-Frana)
3-Schimbarea treptelor Superioare ex: 1-6(Are 6 trepte masina pe care o conduc)Fara Probleme
Contra:
Am 10 ore abia,si e normal sa gandesc mai greu schimbarea treptelor intr-o treapta inferioara? Cand reduc viteza,? Doar cand reduc viteza e problema, uit sa dau intr-o treapta inferioara cand opresc la semafor sau cv de genu, stiu ce am de facut. ceva recomandari? Sau sugestii? Pls
PS:Fara intrebarea, da nai instructor?happy

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Da e normal.
La semafor, o scoti din viteza.
Ce spuni tu ar trebui sa se intample mai des la viraje cand cedezi trecerea, atunci uiti si o lasi in a 2-a.