| Caddillac a întrebat:

Salutare tuturor, nu de mult am cumpărat un Passat cc din 2009.
Masina din fabrica a fost fără comenzi pe volan si cu Navigația "mică" si fără sa fie touchscreen.
Dar cel care a avut-o i-a schimbat Navigația cu una m-ar touchscreen dar nu originala vw.
Întrebarea mea este : pot sa pun un volan cu comenzi?
Le pot conecta la Navigația actuala? Sau daca nu le pot conecta măcar le pot face sa lumineze?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate monta volanul de fabrica cu comenzile normale

| OldSoul a răspuns:

Da, poti monta si volan cu comenzi, doar ca procedura e destul de complica, nu e tocmai plug&play, vei avea nevoie cel mai probabil si de diagnoza si alte relee fire si modificari asupra instalatiei electrice.
Plus ca in unele cazuri navigatia nu suporta comenzile pe volan sau au ne voie de anumite "interfete/adaptoare".