| Claudiu_Deleanu_2000 a întrebat:

Se mai inmatriculeaza auto cu volan pe dreapta?
Daca da, cam cat costa? Dar sa trec o masina inscrisa pe Bulgaria pe Romania?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masinile cu volan pe dreapta se inmatriculeaza in Irlanda, Anglia, Australia si inca vreo 2-3 state (cred).
Costurile difera de la o tara la alta, variaza si in functie de varsta cocalarului, capacitatea cilindrica, etc.
Ca sa treci o masina de pe BG pe RO, te costa tot atat cat te costa si de pe DE pe RO. Adica pretul unei imnatriculari definitive + omologarea RAR (~100 euro) + traducere acte.
Doar ca la alea din Bulgaria, poti "plati" si cu dosar penal, uneori, ca multe sunt furate din alte tari, cu serii taiate, etc.