| R3sPeCt a întrebat:

Stie careva in ce tara pot pune geamuri fumuri pe usile din fata ale masini! nu conteaza pretul, dar sa fie in Europa, ca nu am chef sa merg 10000 de km pentru un geam! dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Oriunde dar cu o anumita opacitate, geamuri negre adica smoala nu poti decat in Irlanda dar masina trebuie sa fie imatriculata acolo, a doua tara care permite este Romania in rest toate tarile din Europa permit opacitate mai mica si cu Irlanda nu te sfatuiesc sa o imatriculezi acolo fiindca ai probleme cu asigurarea daca se intampla ceva de iti blestemi zilele, mai bine le lasi decat putin inegrite nu fumurii si rezolvi problema, daca le faci complet negre nu le omologheaza nimeni si iei amenzi in fiecare saptamana!

4 răspunsuri:
| sincer a răspuns:

La noi in tara poti sa le faci heliomate, este in Alba Iulia un service care ti le face, sunt si omologate si le face la standarde, adica geamurile din spate si luneta la capacitate de 75% cele din fata la 45% si parbrizul nu stiu la cat e admis, in plus ei le demonteaza si le monteza la loc si nu e foarte scump, cred ca iti ajung 300 euro.

| Doar1îngeR a răspuns:

Ce te face sa crezi ca in Romania nu poti sa pui?
daca te referi la faptul ca nu sunt legale...nu vor fi legale nici cand vii cu masina inapoi in Romania, indiferent unde le-ai pune.
cel mai bine este sa cauti o firma de tuning in apropiere si sa discuti despre foliile autorizate RAR.

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Pai pui in tara respectiva, dar daca circuli in Romania cu ea nu e tot interzis?

| XxY_5456 a răspuns:

LoL! Poti pune oriunde! Inclusiv in Romania! Ideea e ca trebuie sa aiba un anumit grad de opacitate. Asa ca nu conteaza unde le puiwinking