| gabriela a întrebat:

Stie cineva care sunt firme apreciate in pregatirea, examinarea si acordarea atestatelor pentru conducatorii auto? Multumesc

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Da. IFPTR asta este una din cele mai bune scoli pentru atestate. De fapt IFPTR inseamna Institutul de Formare Profesionala in Transporturi Rutiere.

2 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

FATI am facut eu cursurile si am loat ambele atestate marfa si agabaritice mai sunt cateva, dar un sfat dupa ce platesti tise va da un manual vei invata si garantat vei lua examenul nu este greu dupa platesti la posta taxa in contul ARR si te prezinti la ARR din localitatea de domiciliu cu poze si copi xeros si in cateva zile cam 15 tise va elibera acum sunt tip card si sunt recunoscute international si cand depui actele pentru atestate la ARR depui si pentru card tachograf dar platesti separat in alt cont 139ron pentru card si poze si copi dupa permis cardu se da si fara atestate bafta cam 60 ron si 48 ron am platit eu marfa si agabaritice nu mai stiu exact bafta la scoala unde faci cursul tiseva da detalii. si oricum vei lua examenul multa bafta

| eugem35 a răspuns:

Pardon 239 am platit pentru card nu stiu cat mai este cursul pentru atestat stiu ca pentru ADR este cam 500ron nu mai stiu cat este pentru marfa si agabaritice eu am platit acu 2ani 280ron bafta