| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac un swap la un Nissan Pathfinder 2009 2.5 dci, vreau un motor mare, violent, ce motor ar merge sa-i pun sa si incapa sub capota? laughing Astept raspunsuri, funda merge la cel ce ma ajuta sa ma decid ce motor sa pun pe masina.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cel de pe nissan GT-R :)

Vrei tot unul pe diesel este? pai poti incerca la parcurile mari de dezmembrari din orasul Bucuresti sau din orasul tau, banuiesc ca o sa coste ceva acest swap dar gasesti destule motoare bune pe masini de UK, cred ca ar fi bine sa te uiti pe la motoarele de la Audi chiar si un biturbo de 3000 cm3, dupa aceea puterea o poti mari din soft.
Cred ca manopera unui lucru bine facut va costa mai mult decat motorul in sine...
Si oricum trecerea de la un 2.5 de 175 Cp la unul de peste 250 CP cred ca se va simti!
Nu ne-ai zis care este targetul tau de putere, caci daca vrei ceva monstruos si dispui de bani suficienti i-a legatura cu baietii astia : http://www.cde-performance.ro

| InteractiV a răspuns:

Parerea mea e ca mai bine schimbi masina decat sa te complici cu cheltuieli pentru schimbarea motorului, cumpararea lui, omologarea si asa mai departe. Ar fi mult mai accesibil sa o vinzi, mai strangi ceva bani si iti iei ceva violent dupa propria placere.