| Andreea_Nicoleta_2000 a întrebat:

Vreau sa îmi iau pe luminile de ceata leduri. Sunt h11. Și asa nu le pornesc, rar doar ca nu suport lumina galbena la mașini. Oricum nu contează de ce vreau eu sa îmi iau sau nu, ideea e ca am văzut ca sunt și h11 laser, care nu bat în lateral ci doar mult în fata și as vrea sa întreb care e rostul acestor lumini laser fata de leduri?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt inventii chinezesti neomologate, nu stiu daca ajuta cu ceva sau mai mult incurca.
Pe timp de ceata sa stii ca e inutila lumina alba, mai ales cea de la 5000k in sus. Eu as fi ales leduri galbene "tipator", 3000k, sau mai aveam o fantezie cu mov/violet, doar de aspect.
Xenonul pe care il am acum in faruri e 4300k, pe ceata lumineaza super, nu e nici o diferenta daca aprind si proiectoarele sau las doar faza scurta.

| relian a răspuns:

Vrei sa iei PE luminile de ceata, sau vrei sa iei PENTRU luminile de ceata?

| nicu991 a răspuns:

Daca te referi la cele de genul https://www.emag.ro/......DX3VQZBBM/
Nu-s niciun drac de laser, sunt halogen toata ziua. Sau nu se vede filamentul in pozele cu produsul? :D

Răspuns utilizator avertizat