| 1a1l12z a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un Ford mondeo 1.8 16v 125 cp af 2003 dar nu stiu nimic despre masina asta as ruga posesori sa-mi dea un sfat ii fiabila masina? cat consuma? distributia ii pe lant? cat costa intretinerea? sau sa aleg un opel astra coupe 1.6 101 cp af 2004

2 răspunsuri:
| Florian20405 a răspuns:

Opel astra in 4 usi! Daca vrei o masina economica si fiabila iti dau eu una.Mai fiabila si decat astra big grin.

| Robo97 a răspuns:

Din cate stiu Ford Mondeo 1.8 din 2003 e pe benzina ceea ce se va resimti automat la buzunar avand un consum mare. Cat despre fiabilitate Ford'urile sunt masini bine concepute. Daca vine vorba de opel astra iti recomand cu cea mai mare caldura fiind foarte fiabile daca ai grija de ele cu un consum bun si putere indeajuns de mare pentru oras ba chiar si pentru drumuri mai lungi. ( aici depinde de sofer )