| eu_2871 a întrebat:

1. Ce masti pe care le-ati folosit si voi si care au dat rezultate rapide imi recomandati pentru a-mi repara cat mai repede parul ars de la atat placa? 2. Ce solutie sa folosesc inainte de a ma face cu placa pentru a-l proteja macar putin? Va rog mentionati numele produsului, pretul si gradul de protectie(De eficienta) multumesc

2 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

1. Poate o sa ti se para banal dar toate fetele ziceau ca maioneza regeneraza parul, daca ai parul gras evita de a o aplica la radicini, ci doar pe lungimea parului. Se zice ca intareste firul de par si am s=o incerc si eu:D O alta masca ar fi o banana coapta
doua linguri de iaurt, mai multe vezi aici http://www.topbeauty.ro/......pentru-par

http://femeiok.ro/frumusete/masti-naturale-pentru-par.html

Eu folosesc ulei pentru protectie termica de la Kallos. costa 17-18 ron. Nu ingrasa parul! Iti dai doar un pic pe lungimea firului si n-ai treaba. Sau mai poti folosi de la Gerovital Plant Spray TERMOPROTECTOR -12 ron.

| EvangelineLovin a răspuns:

Dupa ce te speli dai cu ulei de masline sau masca de par cu ulei de masline. stai 10 min si clatesti FOARTE BINE. daca nu clatesti bine o sa ramana ca si cum ar fi nespalat deci clateste bine, si sa nu dai pe radacina, masca si balsamul se dau doar pe varfuri, niciodata pe tot capul ca samponul.