| Nicoletaiwhbwbwbbwbw a întrebat:

Tips pentru a deveni o varianta mai bună de a mea?laughing

30 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nicoletaiwhbwbwbbwbw):

Fiindca varsta este extrem de importanta!
la anisorii astia invatatul pe rupte la scoala, schimba totul in bine, obtinand note mari, ajungi sa fii privit admirativ de profesori si colegi, ajungi popular, colegii se ingramadesc sa-ti devina prieteni, toata lumea te place, inclusiv parintii care devin foarte mandri de tine.

La 20 sau 30 de ani ti-as recomanda cu totul altceva.

| Nicoletaiwhbwbwbbwbw explică (pentru Violleta2022):

Da, mulțumesc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sport, dietă și cultură.

| dullcat a răspuns:

Compara-te doar cu tine cea de ieri, de saptamana trecuta, de luna trecuta, cu persoana ta din 2023 si asa mai departe.Mult succes!

| Sophieka a răspuns:

Urmaresc

| carevaescu a răspuns:

Fă sport. Educă-te. Principează-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aranjeaza-te cum vrei tu, nu cum iti spun altii!

| Ilovedinero a răspuns:

-mananca sanatos
-dormi suficient
-sport
-citeste din Biblie

| Celdrept a răspuns:

Nu mai asculta manele

| Nicoletaiwhbwbwbbwbw explică (pentru Celdrept):

Nu o să iau în considerare acest răspuns

| Celdrept a răspuns (pentru Nicoletaiwhbwbwbbwbw):

Îl iei, nu ai încotrohee hee

| Celdrept a răspuns (pentru Nicoletaiwhbwbwbbwbw):

Numai copii pe aici laughing credeam că ești mai mare, dar ești doar un copilaș așa că te crut happy
Sa fii cuminte asta contează, într-o lume denaturata contează să fii tu diferită, sa nu copiezi pe nimeni, sa fi autentică.

| Nicoletaiwhbwbwbbwbw explică (pentru Celdrept):

? Da da, mersi

| Konstantinos99 a răspuns:

Cerceteaza fara a fi influentat(a) de altii in diverse domenii si locuri
Locuri:biblioteca, internet(nu mas media si nu stiri), parerile oamenilor din auzite
Domeniile le sti doar tu, ca sti cam ce iti bate prin cap des
Tips :Vorbeste cu parintii tai, esti copia unuia sau amandurora si vei vedea unde te pozitionezi. Tine minte realitatea este una, nu inseamna ca o vei detine tot timpul tu sau cei din jur care sunt mai numerosi ca si sustinatori.Adevarul il intelegi emotional, nu tot timpul din experienta si mai degraba din intelegerea altor expereinte traite(PARINTI) si intelegerea modului in care vrei sa traiesti(oras/tara, casatorita /calugarita....etc) realitatea doar una este si calea ta doar una este, esti libera, doar in rai sa ajungi cu suflet curat tu alegi cum, iar cine are credinta moare ultimul si cu trupul si cu sufletul ca mai are o viata in fata.Succes! An nou cu spor!

| Animeforlifee9921 a răspuns:

-incearca un hobby nou,cum ar fi desenul,baletul,canto,pian sau chiar karate
-citeste mai mult,recomand Printesa de hartie,Twisted Love etc.
-adopta un nou stil vestimentar,cum ar fi tomboy sau Dark Academia
-mergi la sala,mananca sanatos si cel mai important,bea mai multa apa
-incearca o tunsoare noua,de exemplu butterly cut, wolf cut, mullet etc.
-iesi pe afara cu prietenii sau cineva apropiat.
-invata mereu, nu neglija scoala!
-positive thinking, meditare etc.

| vodka020202020 a răspuns:

1. Stabilește-ți obiective clare, atât pe termen scurt, cât și pe termen lung, pentru a-ți ghida progresul.

2. Învață în mod constant, dezvoltându-ți abilitățile și cunoștințele prin citirea cărților, participarea la cursuri și explorarea unor noi domenii de interes.

3. Lucrează la eficientizarea comunicării tale, fiind clar și ascultând cu atenție pe ceilalți.

4. Acordă atenție nutriției, exercițiilor fizice și somnului pentru a-ți menține energie și bunăstare.

5. Implementează sisteme eficiente de organizare pentru a-ți gestiona timpul și sarcinile cu eficiență.

6. Fii deschis la feedback constructiv și folosește-l pentru a-ți îmbunătăți abilitățile și comportamentul.

7. Dezvoltă empatie, înțelegând și simțind nevoile și experiențele celor din jur pentru a-ți construi relații solide.

8. Onorează-ți promisiunile și fii de încredere în relațiile tale personale și profesionale.

9. Ia decizii informate, căutând informații, analizând opțiunile și luând decizii ponderate.

10. Fii adaptabil, îmbrățișând schimbarea și fiind deschis la ajustări în planurile și obiectivele tale.

11. Dezvoltă o mentalitate pozitivă, concentrându-te pe soluții și pe aspectele pozitive ale vieții, chiar și în situații dificile.

12. Fii responsabil financiar, învață să administrezi banii eficient, economisind și investind pentru viitor.

13. Învață să lucrezi bine în echipă, colaborează, împărtășind idei și susținând colegii.

14. Îmbunătățește-ți creativitatea, gândește-te la soluții neconvenționale și explorează idei inovatoare.

15. Exprimă recunoștință pentru ceea ce ai și apreciază contribuțiile celor din jurul tău.

| Ioana6510 a răspuns:

E foarte simplu: nu mai minti lumea, nu-ti mai bate joc de timpul oamenilor de aici care cred ca ai nevoie de ajutor si-si rapesc din timpul lor ca sa-ti dea tie sfaturi, nu mai fi rea, nu mai musca mana care te hraneste, nu mai vorbi urat, ca nu pari mai interesanta daca stai toata ziua cu ea in gura.
Dar despre ce vorbesc aici, nu cred ca iti vei depasi nivelul la care esti, desi esti cu nasul pe sus si vrei sa pari deasupra noastra.
Iti trimit acest mesaj ca sa-ti faci o idee despre imaginea pe care ti-o creezi singura.
Acest site e pentru a ajuta oamenii la nevoie nu pentru a-ti bate joc de ei.

| Nicoletaiwhbwbwbbwbw explică (pentru Ioana6510):

Nu mi-am bătut joc de nimeni oamenii buni...

| Ioana6510 a răspuns (pentru Nicoletaiwhbwbwbbwbw):

Jura-te happy

| Nicoletaiwhbwbwbbwbw explică (pentru Ioana6510):

Da ce făi mă jur eu să te conving pe tine? Eu știu că nu mi-am bătut joc de nimeni oamenii proști, hai bâști

| Ioana6510 a răspuns (pentru Nicoletaiwhbwbwbbwbw):

Vezi cum iti dai arama pe fata happy
Asta spuneam.
Cine se pricepe la oameni te citeste ca esti cu 2 fete happy Nu mai minti lumeawinking

| rya79 a răspuns:

-apuca te de un sport sau pur și simplu de sala și fa cardio dacă nu vrei masa musculara
-încearcă sa mănânci mai sănătos în general, cu mai multe legume și fără zahar sau prajeli
- începe sa citești în fiecare zi măcar câteva pagini
-începe sa gândești pozitiv și sa fii mai optimista
-poate te ajuta sa ai un jurnal și sa scrii în fiecare zi măcar o pagina despre ziua ta indiferent ca a fost bună sau rea
-găsește ți un stil vestimentar
-pentru un start fresh poți schimba ceva în casa, poate muti un dulap sau ceva ca să arate mai bine
-(dacă ești religioasa) încearcă sa te rogi în fiecare zi și sa ii mulțumești lui Dumnezeu pentru tot
-dacă încă ești la școală sau facultate ia asta în serios și învață cât de mult poți tu
-lasă tot ceea ce consideri ca e toxic, cum ar fi prieteni sau orice persoana care consideri ca te face sa te stresezi, sau dacă nu se poate sa o lași, învață să te controlezi pe tine și sa setezi limite cu cei cu care trebuie
An nou fericit și succes!

| Nicoletaiwhbwbwbbwbw explică (pentru rya79):

Mulțumesc, an nou fericit și ție❤️