| NickPop a întrebat:

1. Zara sau H&M? Si de ce?
2. Blugi slim fit sau skinny fit

Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

La Zara, preturile sunt mai mari, dar si lucrurile de o mai buna calitate. Eu nu sunt impresionata nici de una, nici de alta. In schimb, am multe haine de la h&m basic pe care le port in mod zilnic, pe acasa, dar si cand imi este lene sa ma aranjez prea mult.(Mai multe tricouri, pantaloni de trening sau pulovere de iarna) Ce nu imi place la h&m? In ciuda notorietatii pe care au mostenit-o de-a lungul anilor, blugii mi se par incomozi. Materialul este intr-adevar durabil, dar si destul de dur. Pot sa spun ca am doua-trei perechi de blugi care arata asa cum i-am cumparat de mai bine de 4 ani.
Zara se adreseaza mai nou, in mod special, unui anumit grup de cumparatori, vizand un stil clasic, elegant, dar pastrand linia moderna a croiurilor la moda.(Vorbesc de pantalonii pana, fustele creion, jeansii bf etc.)
Zara nu a investit in ultima vreme intr-un stil care sa ne directioneze spre o zona casual, motiv pentru care, blugii urmaresc o linie clasica, materialul, in comparatie cu ce vine h&m, e mult mai placut, dar la mai multe spalari, nu prea ii mai recunosti.
Insa, iti recomand h&m pentru jeansi ca o mica concluzie.

Vreau sa nu crezi ca diferentele dintre aceste firme sunt majore. Ele sunt conduse de binecunoscutul INDEX si au caracteristici relativ asemanatoare.

Cat despre slim fit sau skinny fit...

Daca te consideri o peroana clasica, ce urmareste un anumit tipar serios, bine definit, iti plac lucrurile simple si nu faci excese, te conduc spre modelul de blugi slim.
Skinny /(fit) ti-as recomanda doar daca te consideri un om mai avangardist, care isi dinamizeaza imaginea de la un sezon la altul, care are incredere in el sau care are anumite pasiuni cum ar fi skate-ul sau alte sporturi de genul.

Sper ca te-am putut ajuta si ca ti-ai creat macar o mica imagine, catusi de putin clara despre aceste doua brand-uri si despre cele doua modele de blugi.

Pa Pa :*

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

H&M... Zara prea hipstareala

regular fit, nu sunt nici hipster nici emo nici alta rasa de genul

| eutunoilafilm a răspuns:

1.Dupa mine frate, nu as alege nici una.
Din punctul meu de vedere NewYorker e cel mai bun in raportul calitate&pret iar dupa Zara, Berska.
Dar ca sa iti raspund la intrebare as alege H&M deoarece acolo nu trebuie sa dai 3 milioane pe un hanorac dintr-un material de ****.
2.Skinny fit deoarece merg mult mai bine la tenesi si la alte tipuri de papuci de genu.

| 03Didy03C a răspuns:

H&M pentru ca sunt mult mai ieftine si mi se par OK, adica decat sa dai 1 milion pe un tricou mai bine dai 40 de lei, iar la H&M mi se par modelele mai dragute!
Iar cealalta intrebare habar nu am!

| pinkdimond a răspuns:

In zara sunt preturi mai mari fata dea lte magazine..berska,p&b etc.Si in ultimul timp orice carpita din h&m e de la 100-200 lei in sus..sa nu vorbim de calitate..deci zara, este mai stilat si pana la urma dai aceeasi banilaughingdepinde de tine, cu care tip de blugi iti sta mai bine, care consideri ca te avantajeaza

| JustInsane112 a răspuns:

1. Zara, firma mult mai buna ca H&M
2. Ce-ti vine mai binewinking.

| Georgian_Georgian_1996 a răspuns:

Zara,slim

| Patrickman_6577 a răspuns:

Eu prefer zara...si blugi skinny fit.winking