| SuzanaStan a întrebat:

A facut cineva regimul Dunkan? daca da, am o intrebare : Este obigatoriu sa iei o lingura jumate de tarate de ovaz in fiecare dimineata? e vreo differenta daca nu iei?! dau funda, Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cameliagalateanu a răspuns:

Mare atentie cu dieta dukan.
daca nu o respecti (alimentele si timpul) te ingrasi de 2 ori mai mult decat ai dat jos.
un prieten a tinut-o si nu a dus-o pana la capat si s-a expandat instant.
in aceeasi masura mai am prietene care au tinut-o (au respectat in totalitate) si nu-mi venea sa cred ca a functionat.
tarate de ovaz poti sa cumperi si de pe net daca nu gasesti intr-un supermarket mai mare.
mult succes!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci (nu există diete minune), combină corect alimentele și practică un sport de masă/exerciții fizice zilnice pentru arderea caloriilor.
Nu uita de hidratare, pune o jumătate de lămâie într-un litru de apă fiartă, bei mai cald (nu fierbinte), ajută la metabolism.
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Regimul Dunkan se numeste Dukan, in care taratele de ovaz au si ele rolul si rostul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa lasi dietele,nu-ti fac bine, iti fac mai mult rau decat bine.
Ai grija la alimentatie mai mult, fara prajeli, grasimi, dulce in exces si practica multa miscare zilnic.
Dietele sunt "apa de ploaie".
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Si mama tine aceasta dieta big grin!

Nu a gasit tarata de ovaz sa cumpere ci doar fulgi de ovaz big grin!
Incearca sa o reproduci in mare parte. Nu e obligatoriu sa respecti tot, tot...
pa-pa