| BruneTTe a întrebat:

A folosit careva gelul Mask plus pentru acnee? Mi-a fost recomandat de medicul dermatolog pentru intretinere dupa sedintele de peeling pe care le-am facut si as vrea sa stiu niste pareri. Din ce am mai citit, am inteles ca usuca pielea. O si exfoliaza? (pe mine asta m-ar si interesa). Multumesc!

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Din câte am înţeles, usucă foarte urât pielea, dar o şi exfoliază. Până la urmă, este un fel de gel special pentru acnee, iar ca să scapi de acnee trebuie să usuci coşurile.
Dacă ai acnee vulgară, adică foarte multă, este bun acest tratament. Dacă ai câteva coşuri, le poţi trata fără să le usuci şi să foloseşti aceşti acizi.

| Sanzi2002 a răspuns:

Nu stiu. Eu folosesc Bioderma Gel moussant spumant de spalat si dimineata Bioderma Sebium global.