| yumeee a întrebat:

A încercat cineva epilarea cu ceară de zahăr?
Mi-a menţionat-o cosmeticiana mea (una relativ nouă, adică am mers cam.7-8 şedinţe la ea) şi am auzit ba minuni despre ea, ba chestii urâte, dar în general minuni laughing.
Eu am pielea extraordinar de sensibilă (iritaţii, foliculită, etc.nu mereu şi nu pe toate zonele, dar e deranjant.) şi cred că aş vrea să o încerc în viitor. Nu să mi-o prepar singură, ci să merg la un salon, dar mai întâi poate a încercat-o cineva de pe aici şi mă luminează şi pe mine happy.
Mersi anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

De incercat nu am incercat-o, deci nu te pot ajuta prea mult. Si nu pentru ca nu as fi vrut sa o incerc, dar pur si simplu nu am gasit un salon in care sa faca asa ceva [ pielea mea nu e sensibila, eu ma epilez tot la salon, dar cu ceara si nu am probleme] dar am vrut sa incerc si eu "minunea" asta. Daca gasesti salon, du-te ca nu ai ce pierde. De iritat mai tare, sigur nu te iriti. Din ce am citit eu, cei care au avut probleme cu epilarea cu zahar au fost cei care au facut-o singuri, acasa.
hee hee

1 răspuns:
| iza_4323 a răspuns:

De ce nu folosesti epilatorul si dupa te dai cu o crema protectoare pentru piele.eu una nu am probleme si pielea e la fel de sensibila
bafta!