| deyu121 a întrebat:

A incercat cineva gelul pentru extragerea punctelor negre de la Avon-ClearSkin?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti review-uri pe net, are un oarecare efect daca ai punctele negre destul de mari. Nu l-as cumpara pentru ca are alcool denaturat, parfum etc.

Eu ti-as recomanda sa mergi la o cosmeticiana priceputa sa ti le scoata si dupa sa-ti intretii pielea cu un exfoliant chimic ( bha ). Acesta previne si trateaza punctele negre. La mine nici plasturii nu aveau efect pentru ca aveam punctele negre mult prea mici.

Eu folosesc Lotiune BHA 2% de la Paula's Choice si pot sa zic ca este dumnezeu pe pamant pentru mine. :))
http://www.paulaschoice.ro/skin-perfecting-2-bha-lotion-exfoliant.html

Acestea sunt beneficiile bha-ului :

- amelioreaza si previne aparitia punctelor albe, negre si de grasime
- indeparteaza excesul de sebum din pori si reduce numarul de pustule care se formeaza in mod normal pe ten
- imbunatateste aspectul pielii
- stimuleaza productia de colagen si amelioreaza ridurile fine
- amelioreaza petele si cicatricile post acnee, dupa cel putin 6 luni de folosire
- are efect anti-inflamator si antibacterian usor
- ingredientele aplicate pe un ten exfoliat zilnic patrund in piele mai usor si mai repede datorita indepartarii stratului superficial de celule moarte

Aici gasesti review-urile :

http://www.chiclifestyle.ro/......telor.html

http://gina-ionela-writeincolours.blogspot.ro/......telor.html

2 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, mai bine faci un tratament la cosmetica, si scapi de ele toate odata. E in jur de 75 de ron.

| vitalinacika3 a răspuns:

Foarte bun este gelul asta, se poate cumpara din farmacie: iMMUNO