| Reanna a întrebat:

Acum 4 ani aveam parul lung si drept, iar de cand m-am dus sa-l tund in trepte (filat ) a inceput sa fie altfel nu chiar drept si tot asa l-am tuns mereu in trepte si statea si ciudat ca-l tineam mereu in coada; apoi un an l-am indreptat cu placa ca am inceput sa ador parul drept mai mult decat inainte (inainte vroiam par cret) mi l-am ars rau si, desi cu greu, am renuntat la placa si m-am dus la coafor sa-mi tunda parul ars...ghiciti ce, acum nu-l am drept deloc, E CRET. Intrebarea mea este : Cum pot sa am parul asa cum il aveam inainte, adica drept? ((Va multumesc ca mi-ati citit povestea))

4 răspunsuri:
| SparklingAngel a răspuns:

Lasa-l pana nu il distrugi de tot.Indreptatul cu placa ti-l distruge in timp de nu mai ai ce sa-i faci.Incearca o masca cu lapte de la Kallos si folosesti placa numai foarte rar la un eveniment ceva. Oricum parul ondulat e mai frumos decat cel drept, are si mai mult volum

| TommyHilfiger a răspuns:

Uite aici un tuorial http://www.youtube.com/watch?v=4iYDbgjb0nE sau daca nu da-l cu placa in continuare, dar nu prea mult ca se arde, ia-ti una scumpa (in general ce e scump e si bun).

| FeelLove a răspuns:

Si eu am avut parul lung si drept pana acum un an, dar de cand e mai scurt se onduleaza. Eu de obicei imi prind un coc iar dupa ce imi desprind parul sta ondulat(si imi place). Si eu ma intreb de ce cand era lung era drept iar acum cand e scurt e ondulat. Mi s`a spus ca parul lung are o alta masa, deci nu e usor incat sa se onduleze. Iar cand e mai scurt e usor si se poate ondula.

Pentru a avea parul drept ar trebui sa folosesti o placa care sa nu arde parul, ce`i drept costa mai mult insa pentru un par frumos se merita.

Sper ca te-am ajutat!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greutatea parului il face sa stea drept. Eu am tuns 4-5 cm din lungime si nu mai sta drept oh go on.