| Luiza_2688 a întrebat:

Acum cateva saptamani eram cu problema ca imi cade parul.Acum, pe langa asta mai am si "o droaie" de matreata.Nu stiu ce sa mai fac. Spuneti-mi orice tratament dar care sa functioneze.Va rog

3 răspunsuri:
| Lllllllllll a răspuns:

Cauze care duc la caderea parului :

http://www.eva.ro/......32253.html

Obiceiuri nesanotoase pentru. par :

http://www.kudika.ro/......u-par.html

Cat de matreata cauta la farmacie samponul Nizan Forte (costa in jur de 30 lei), insa rezultatele apar de la prima spalare (cel putin asa a fost la mine ).

Bafta!

| criss84 a răspuns:

Eu in locul tau as trata serios problema deoarece daca iti si cade parul si ai si matreata inseamna ca e o problema serioasa care nu poate fi tratat cu orice produse cosmetice din farmacie care oricum au in compozitie substante nocive.pana si cele mai scumpe din pacate sad mergi la un specialist... sfatul meu

| xl0llip0px a răspuns:

Cunosc problema! Exact asta ma framinta si pe mine.mama a cumparat un sampun impotriva matretii de la farmacie si se numeste FREEDERM ZINC iar impotriva caderii parului mi-a luat un sampun pentru a face masca (deci trebuie sa stai cu el pe par cam vreo 15 minute si dupa aia sa clatesti) se numeste cosmetics Dead Sea. a dat rezultate foarte bune happy