| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani, 1.50 si 40 de kg...par putin plinuta si vreau sa slabesc cat mai repede...cum as putea?

11 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

F simplu. incearca se editezi putin regimul de mncare. incepind cu grasimile, dulciurile, paste fainoase. sh inklude sh sportul. va merge. succese!

| Guitarlove a răspuns:

La 13 ani ai 40 de kile si esti plinuta? Eu aveam 50 de kile si aratam perfect! Cred ca prietenii tai au 30 de kile daca tu pari plinuta... esti perfecta! Asa cum esti! Stai calma! happy

| just4fun_8801 a răspuns:

Sport, regim, ambitie.

@ Legiuitoare... la inot nr de calorii arse de o persoana cu o greutate maxima de 55 kilograme este de 8, 0 (pe minut), la alte activitati precum handalul 8, 1, sarit coarda, alergare etc nr este mult mai mare (ajungand pana la 15, 0 in unele cazuri) deci inotul este un sport care iti stimuleaza o mare parte din muschi (si este bun pentru slabire) dar atat timp cat el nu se practica intr-o piscina cu apa incalzita nu are ce cauta in perioada de slabire (apa "rece" generand senzatia de foame)

| rachid_4824 a răspuns:

Sport..............si nu manca seara dupa ora 18.00.Bafta!

| Razvy197 a răspuns:

Nu ai nevoie sa slabesti.arati bine asa cum esti.eu am 12 ani, 1.39 si 38 de kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa datele tale, n-ai nevoie sa slabesti.Esti bine asa cum esti.Cauta pe google, exista o formula de calcul ca sa-ti stabilesti greutatea potrivita, in raport cu inaltimea, sa te convingi de ce iti zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cum pari puțin plinuță dacă ai doar 40 de kilograme la 1.50?
Ești foarte bine, stai în banca ta cu slăbitul.
Îți recomand să faci exerciții fizice, dans, practicarea unui sport (înot, efortul este dublu în comparație cu celelalte sporturi) pentru a tonifia musculatura și nu o să mai ai impresia că ești plinuță.
Baftă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 40 Kg pari putin plinuta? Maaaaa, pai nu as vrea sa stiu cum o sa arati la 39 Kg, cred ca o sa fii obeza, hahahahaha!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 40 Kg pari putin plinuta ? Maaaaa, pai nu as vrea sa stiu cum o sa arati la 39 Kg, cred ca o sa fii obeza, hahahahaha !

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 19 ani, si am 1. 50 inaltime, si 40 de kg. Ma consider f slaba voi ce spuneti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita si eu am 14 ani si aproape 55 de kg la 1. 71 si eu am avut siii 65 si am slabit pentru ca fac baschet si eu cred ca sunt plinuta u ce crezi?