| teodora1995 a întrebat:

Am 14 ani. La o inaltime de 166 am 55-56 de kg pe nemancate si fara haine. Credeti ca ar trebui sa mai slabesc, sa ma ingras sau sa ma mentin? Daca trebuie sa slabesc la cate trebuie sa ajung?

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pune o poza sa vedem.

| Tabii. a răspuns:

Trebuie sa iti calculezi un regim de 922-1422 caloriiwinking

| sy46 a răspuns:

La fete, masa corporala ideala este -20 din inaltime.De ex, cum tu ai 1. 66m, ar insemna 46kg. Cea normal ar fi -10, acum depinde si de oase, musculatura, etc, adica 56kg.Eu am 1. 77 si 56kg

| ing. a răspuns:

Buna.Eu am 1. 68 si 50 de kilograme.Cred ca ar trebui sa mai dai jos vreo 3 kilograme si vei fi foarte binewinkingkiss.

| Ana_6509 a răspuns:

Uite http://doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html calculeaza aici si vezi ce-ti spune.:)

| d33a a răspuns:

Cam pe la 48 -50

| tweety_8071 a răspuns:

Sa slabesti macar pana la 50winking

| betty17 a răspuns:

Mai slabeste vreo 3 kg, mai mult nu este necesar, parerea meawinking

succes

| BlackButterfly a răspuns:

Dupa parerea mea nu esti nici slaba, nici grasa...Incearca sa te mentii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, nu trebuie sa slabesti. esti exact asa cum trebuie happy. deci trebuie doar sa te mentii. am urmarit un documentar in care se spunea ca pentru a fi fotomodel (nu glumesc) trebuie sa ai greutatea cu cel putin -20 kg din inaltime, daca ma intelegi. in cazul tau 46 de kg. dar pentru un om perfect normal trebuie sa ai cu -10 kg, ca in cazul de fatawinking. stai linistita happy, nu trebuie decat sa te mentii.