| eudemonica a întrebat:

Am auzit ca daca ai acnee trebuie sa eviti unele alimente. Care ar fi acelea
?

Răspuns Câştigător
| Ela_9458 a răspuns:

Tot ce are legatura cu cacao, parjeli si sucuri acidulate.

3 răspunsuri:
| mistikk a răspuns:

Ciocolata neagra si coca-cola sau pepsi.in general evita sucurile cu acidwinking

| MACookie02 a răspuns:

Junk-food adica:dulciuri,prajeli,pizza, fast-food. Totusi, nu s-a dovedit ca anumite alimente favorizeaza acneea.Eu mananc din toate, dar regulat.Totusi,stiu cat de daunator este fast-food-ul, deci nu mananc mai mult de 3 ori pe an sa zicem, hai de 4

| Marius151 a răspuns:

In primul rand ciocolata si dulciurile.