| WildBoarHunter a întrebat:

Am auzit ca lotiunea tonica cu aloe vera este buna pentru cosurile de pe fata, dar citind pe net despre ea scria varsta : 20+ 25+ ....si continua ..am 15 ani deci asta inseamna ca nu pot sa folosesc lotiunea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani ai fata mult prea fragila pentru a [une o lotiune tonica, fie ea si cu aloe vera.
Incearca sa te speli pe fata dimineata, la trezire, seara la culcare si cand vii acasa de la scoala automat, cu apa calda si sapun Dove ori de copilasi, sa fie bladn dar care curata impuritatile foarte bine.
O igiena riguroasa va reduce 90% din cosurile de pe fata.

3 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

Atunci iti iei ceva de la farmacie pentru varsta ce i asa greu? Nu degeaba scrie 20+ etc...

| Ecaterina2016 a răspuns:

Important e sa nu conțina alcohol care irita și usucă pielea.
Și ca o completare nu folosi niciodată săpunurile din comerț ca Dove pentru fata.Numai sa te uiți la ce ingrediente toxice găsești în ele și încearca 1 data sa vezi ce senzație oribila iti lasă pe fata. Încearcă produse special create pentru fata de exemplu:
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10018020

| Thisisnotme a răspuns:

Nu conteaza varsta.Dar pentru cosuri iti recomand masca pudra cu argila de la AslaVital.O gasesti in toate supermarket-urile, e 20 lei(max.)