| EoAly a întrebat:

Am auzit ca poti scapa de parul gras daca amesteci un ou si iaurt natural, apoi il aplici pe par si il ti cam 10 minute.A incercat cineva? E bun acest remediu? Mai stiti si alte remedii pentru parul gras?

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Mai bună este cea cu lămâie şi miere.
Nu cred că e bun iaurtul pentru părul gras, deoarece s-ar putea să îl îngraşe şi mai tare!
Vezi aici ...parul-gras

| IssabellaLoLa a răspuns:

Eu stiam ca acest tratament e pentru a avea din contra parul mai gras si mai pufos thinking

sau poti face acest remediu (eun ul-am incercat dar am o prietena care l-a incercat si a zis ca e foarte bun)

iti trebuie:
1 ou
-miere
lamaie(sucul stors
apa calduta

cum se procedeaza:

se pune intr-un bol putina apa calduta(cam cat o cescuta de cafea)un ou, o lingurita de miere, o lamaie intreaga, si sucul acesteia.
se amesteca totul

cum sa aplica:
imoi parul in acel bol iar apoi masezi totul si asteti pana sa usuca parul thinking

eu asa stiam.

sper ca te-am ajutat big grin

| DeeaD1 a răspuns:

Eu am incercat si e bun dar nu dureaza decat o saptamana! Eu am incercat si cu lamaie si miere si e mai buna.Si eu am aceeasi problema.Dar cati ani ai? Ca depinde daca inca nu ai avut prima menstruatie s-ar putea sa fie din acest motiv, daca ti-a venit deja inseamna ca stai prea mult cu mana in ellaughingsper ca ti-am fost de ajutorlaughing