| Catacombe a întrebat:

Am citit undeva ca dupa ce iti dai aparatul dentar jos trebuie sa porti o chestie in gura. Serios? Pai cand o sa am DOAR dintii mei in gura fara nimic altceva?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am purtat, depinde acum si de situatia dintilor. Se mai poarta un aparat dentar mobil probabil

| Alexa16Andreea a răspuns:

Dupa ce iti dai aparatul jos trebuie sa porti o chestie din plastic, ca nu cumva sa iti dea dintii inapoi... Chestia asta din plastic este trasparenta, iar dupa 1 si jumatate (aproximativ) o dai jos.

| Catacombe explică (pentru Alexa16Andreea):

E dureroasa? te incurca la vorbit? o dai jos etc?